12 maja 2013

Fat Jump Pro - recenzja gry na iOS


ekran startowy Fat Jump Pro
Fat Jump Pro to platformowa gra studia SID ON, czerpiąca inspiracje z klasycznego Doodle Jump. Zadaniem gracza jest pomoc zielonemu bohaterowi w dotarciu jak najwyżej, skacząc po zawieszonych w powietrzy platformach. Platformy generowane są losowo a same poziomy są nieskończenie długie. Im dalej gracz dotrze, tym więcej punktów otrzyma.

Dlaczego nasz bohater tak usilnie pragnie dostać się "na górę"? Otóż goni on fioletowego potwora, który ukradł jego zdrowe przekąski. W ten właśnie sposób twórcy chcą dać do zrozumienia młodszym użytkownikom, że opłaca się jeść zdrowo i być aktywnym.

Sterowanie w grze jest proste i intuicyjne, bohater skacze automatycznie, my za to sterujemy kierunkiem jego skoku przez poruszanie telefonem/tabletem, w taki sposób, aby ten mógł bezpiecznie wylądować i odbić się ponownie na kolejnej platformie. Na poszczególnych skrawkach lądu porozmieszczane jest jedzenie, power-upy a także czasem różnego rodzaju potwory, których musimy unikać. Jak nietrudno się domyślić, powinniśmy "jeść" jedynie zdrowie jedzenie a unikać niezdrowego. Ulubionym pożywieniem naszego zielonego stworka są niezwykle soczyste, słodkie i bogate w witaminy jabłka; przyspieszające metabolizm i sprawiające, że może skakać wyżej, gruszki; powstrzymujące choroby ryby oraz poprawiające wzrok marchewki. Do niezdrowego jedzenia możemy zaliczyć ciasteczka, babeczki, burgery i hot dogi. Pożywienie to sprawia, że nasz bohater tyje, a co za tym idzie coraz trudniej jest mu skakać, jego skoki są z każdą kolejną niezdrową przekąską niższe.
Do wspomnianych wcześniej power-upów zaliczyć możemy skrzydła, sprężynę, hełm ze skrzydełkiem oraz papryczkę chili, dzięki którym w krótkim okresie czasu będziemy w stanie pokonać znaczny dystans.

Podczas rozgrywki gracz nagradzany jest monetami, które następnie może wydać w sklepie na ułatwienia lub kolejne motywy kolorystyczne etapów (w obecnej chwili dostępne są trzy motywy). Teoretycznie ma to motywować do dalszego poprawiania własnych wyników i do rywalizacji z innymi graczami (dostępna jest tablica rankingowa w Game Center, oddzielna dla grających na iPadzie i iPhonie), chociaż zastanawia mnie, w jakim celu dodano również możliwość kupna monet za prawdziwą walutę. Skoro już mowa o integracji z Game Center, istnieje również możliwość odblokowywania osiągnięć.

Rozgrywka jest dość wciągająca, grafika dopracowana, z żywą, cukierkową kolorystyką a dźwięki i muzyka dobrze dopełniają całość. Należy docenić również fakt promocji zdrowego żywienia wśród młodszych graczy a także to, że tytuł został wydany również w specjalnej wersji na iPada. Problemem natomiast mogą być niezbyt częste aktualizacje tytułu sprawiające, że ten może się nam znudzić. W każdym razie, gra jest warta wydania 89 eurocentów, na którą ją wyceniono a niezdecydowani mogą spróbować swoich sił w jej bezpłatnej wersji.






Brak komentarzy:

Prześlij komentarz